Hry s padákem (30. 06. 21)
Žabka, která oslavuje prázdniny (30. 06. 21)
Velká vodní přestřelka (30. 06. 21)
Počtářský turnaj (21. 06. 21)
Také ve družině se dost často záměrně, ale občas i nevědomky, řídíme zásadou škola hrou. Tentokrát k tomu děti inspiroval náš interaktivní projektor a samy od sebe chtěly uspořádat turnaj v počítání. Do soutěže se tedy přihlásili Popi, Ondrc, Párek, Borec 300, Rudla, Tomáš, Myš, Makyny, Kytara, Leon, Mecha, Ono, Yakari,... a souboj začal. Šlo nejen o správné sčítání a odčítání do 100, ale také o rychlost a soustředěnost. Ti, kteří se nechtěli do soutěžit zapojit, se spontánně vžili do rolí komentátorů, kameramanů nebo fanoušků. Prožili jsme tedy napětí a zábavu, ale také radost a smutek jako při každém utkání a pro velký úspěch jsme museli turnaj ještě následující týden zopakovat. Velké pochvala patří Davidovi M., který v obou počtářských turnajích zvítězil.
Pohádková stezka (08. 06. 21)
V pondělí před Mezinárodním dnem dětí se na nás konečně usmálo krásné počasí, a tak jsme náš společný svátek oslavili „Pohádkovou stezkou“. Paní vychovatelka si pro nás připravila 17 záludných otázek z říše pohádek, které jsme museli vyřešit a za každou správnou odpověď si zapsat 1 písmenko do záznamového lístku. V cíli nás za správné vyluštění tajenky čekala sladká odměna. Nejen že jsme si celé odpoledne moc užili, ale také jsme protáhli nohy rychlou chůzí, procvičili jsme čtení předčítáním otázek a také zapojili své mozkové závity při luštění otázek.
Další fotky naleznete zde: https://druzinachrast.rajce.idnes.cz/Pohadkova_stezka_-_31.5.2021/
Přání pro maminky (17. 05. 21)
Jarní dny v ŠD (02. 05. 21)
Jako většina z nás, tak i my odpoledne ve družině vyhlížíme pěkné, jarní dny a jakmile se objeví, tak vyrážíme na vycházku, nebo do venkovní učebny, užít si sluníčka. Venku se moc rádi proběhneme, zahrajeme si hry, ale také pozorujeme jarní přírodu a jelikož začíná kolem nás všechno kvést, tak jsme se naučili plést věnečky z pampelišek a sedmikrásek. Z vlastnoručně uvitých věnečků jsme měli velkou radost.
Hurrrááá, zase ve družině (19. 04. 21)
Putovní kamínky (19. 04. 21)
Také v ŠD jsme se společným povídáním dostali k malovaným, putovním kamínkům. Přečetli jsme si také článek, který vyšel v Chrasteckých ohlasech, a obdivovali fotky nádherných obrázků. Jelikož i nás tvoření baví, tak jsme se hned do malovaní kamínků pustili. A jaká to byla náhoda (a radost), když jsme ještě ten den na vycházce, dokonce jeden putovní kamínek našli.
Družinová hra - sbírání goldíků (05. 04. 21)
Zimní hádanka (23. 02. 21)
Valentýnské srdíčko (23. 02. 21)
Čas na společenské hry (10. 02. 21)
V této době, kdy do našeho oddělení chodí děti jenom z jedné třídy, máme více prostoru, klidu a času na společné hraní delších a složitějších stolních her. Nejprve jsme si oblíbili Dostihy a sázky, ale ty momentálně vystřídaly Monopoly. Některé děti hrají každý den, některé se jenom dívají a paní vychovatelka vždy dělá bankéře, dohlíží na pravidla a hlídá koně, stáje, nemovitosti a ulice, se kterými hráči obchodují.
Vánoční skrýška (17. 01. 21)
O vánočních prázdninách se v okolí Horeckého rybníka objevila slíbená další družinová skrýška. Tentokrát se skládala ze 3 zastávek a nalezení pokladu předcházely dva úkoly - složení rozstříhaného vzkazu a vyluštění tajenky podle Morseovy abecedy. Jsem ráda, že se děti se svými rodiči vydaly poklad hledat a hlavně, že hledači byli úspěšní a měli radost z vánoční perličky.
SNÍH (17. 01. 21)
Adventní kalendář (03. 01. 21)
Kapr (03. 01. 21)
Děláme to, co nás baví (03. 01. 21)
Po dopoledním učení si děti ve družině často samy rády hrají, kreslí nebo staví. Určitě by také všichni chtěli hrát na počítačích, ale ty ve družině nemáme, takže jim nezbývá nic jiného než hrát jenom jako. Počítače si postaví ze stavebnice a pak už jenom píší na klávesnici, klikají myší a koukají na monitor:-)
Advent v ŠD (03. 01. 21)
Gratulování (06. 12. 20)
Anděl a čert (06. 12. 20)
Učení hrou (06. 12. 20)
Nesetkáváme se s tím často, ale u nás ve družině se to stává.....děti si samy říkají o matematické příklady.: -) Tohle počítání je prostě baví. Sčítání a odčítání totiž procvičujeme na interaktivním projektoru. Dvojice, která spolu soutěží, musí nejen správně počítat, ale také rychle reagovat a nenechat se znervóznit.
Architekti a stavitelé (25. 10. 20)
Ve družině se dá dělat spousta různých činností. Někdo rád odpočívá, někdo si hraje, někdo kreslí, jiný zase tvoří a někteří nejraději staví. Buď z Lega, Sevy nebo z kostek. Na koberci nám tedy denně vznikají nádherné stavby - garáže, letiště, věže, domy,...., které se nám vůbec nechtějí při úklidu bourat.
Pavouci na pavučince (25. 10. 20)
Výprava na kaštany (25. 10. 20)
Jedno čtvrteční odpoledne jsme místo hraní a odpočinku ve družině vyrazili brzo ven. Šli jsme na procházku do Lipek a hlavně na sběr kaštanů. Sice jich tam už nebylo mnoho, ale přece jsme ještě nějaké zakutálené našli, a jelikož zrovna foukal silný vítr, tak sem tam i nějaký čerstvý spadl. Samozřejmě jsme soutěžili v počtu nejvíce nasbíraných kaštanů, ale také o vítěze nejmenšího a největšího úlovku. Cestou zpátky jsme se ještě proběhli na hřišti u hasičárny a pak už honem spěchali zpět do družiny.
Košík plný ovoce (25. 10. 20)
Naše narozeninové dortíky (25. 10. 20)
Ve družině jsme velká parta a není snad týden, kdy by někdo nehlásil, že má právě svátek nebo narozeniny. Zjistit, kdo v daný den slaví své jmeniny, je snadné, ale co narozeniny? Každý z nás si tedy vyrobil vlastní dort se svíčkou a vystavil si ho na skříňku, a tak nikdy už nezapomeneme oslavenci společně popřát.
Hrajeme si (20. 09. 20)
Kostky a stavebnice nás baví
Každý den po příchodu do družiny je třeba si chvilku oddechnout. Nejen hlava po dopoledním vyučování, ale i břicho po výborném obědě, potřebují také chvilku relax. Většinou si vezmeme kostky nebo Lego a zabereme se do toho natolik, že ani nevnímáme, jak nám odpolední čas rychle utíká.
Projektové odpoledne - Objevujeme přírodu za humny (13. 09. 20)
Ve středu 9.9. jsme hned po obědě vyrazili objevovat přírodu za humny - konkrétně k Horeckému rybníku. Do batůžku jsme si vzali svačinu a pití, protože jsme měli v plánu strávit u rybníka celé odpoledne. Do cíle jsme dorazili jako první, ale hned vzápětí přijela i paní lektorka Míša, která nás celým programem provedla. Zadávala nám úkoly, předávala nám důležité informace, povídala si s námi a také nám četla.
Na začátku jsme si vyprávěli o okolní přírodě a každý z nás si vytvořil svoji vlastní pestrou paletu barev.
Poté jsme se díky speciálním batohům proměnili v opravdové výzkumníky. Sami jsme lovili vodní živočichy a s pomocí klíče je určovali. Také jsme porovnávali vývojová stádia živočichů a dozvídali se o závislosti jednotlivých druhů na kvalitě vody.
Celé odpoledne bylo plné zábavy, zážitků, informací a také úkolů a povinností. Navíc nám přálo počasí, takže i sluníčko udělalo své, a zpět ke škole jsme se vrátili unavení a vyčerpaní, ale spokojení.
Další fotky si můžete prohlédnout zde: https://druzinachrast.rajce.idnes.cz/Projektove_odpoledne_-_9.9.2020/
Září v našem oddělení ŠD (13. 09. 20)
Letos jsme se sice v ŠD sešli po hodně dlouhé době, ale potkali jsme se zde se všemi známými tvářemi. Všichni jsme ze třídy 2.A nebo 2.B, takže se navzájem dobře známe.
V těchto dnech využíváme krásného slunečného počasí a trávíme hodně času venku na zahradě, kde běháme, skáčeme, hrajeme fotbal, košíkovou,.... Okysličujeme tedy tělo a posilujeme imunitu, aby na nás žádné viry nemohly:-)








































































































































































































































