Učivo po dobu uzavření školy (05. 04. 20) [5]

předmět/týden

06. 04. - 10. 04.

Obecné informace  
Čj  ML Na podpoře výuky ZM máš pracovní list na věty vedlejší. Vytiskni (opiš), zpracuj a založ do školního sešitu. Pošli mi ke kontrole, někteří jste přešli do ilegality?
 LIT  Máš přečtený Máchův Máj. Podívej se teď na YouTube na film Máj. Vypracuj do literárního sešitu MÁJ FILM (15 informací: rok výroby, režisér,autor hudby, obsazení, lokace - křížová cesta, kostel ........). Pošli ke kontrole.
M

 Po několika týdnech rovnic přejdeme k novému učivu - KRUŽNICE A KRUH. Myslím, že ho zvládnou i ti z vás, kteří mají potíže s rovnicemi. Vše z příloh si přepište do školního sešitu, včetně vzorových příkladů, které si zkuste vypočítat (můžete používat kalkulačku). Vzhledem k menšímu množství práce budete mít čas na dotažení restů z předchozích týdnů..

 Kruznice-a-kruh 20200404_202401

F  F8-prace-na-6-4-14-4-8abc
Ch  Přepište do sešitu zápis z http://grassinger.skola-chrast.net/ucebni-materialy-po-dobu-uzavreni-skoly_/chemie-8_ab Dodělejte úkol z minulého týdne (termínem odevzdání je pátek 10.4.). Nový úkol k odevzdání tento týden není, ale chcete-li, procvičujte si názvosloví halogenidů - napište si název libovolného halogenidu (fluorid, chlorid, bromid nebo jodid), za něj název libovolného prvku s libovolnou koncovkou, a můžete tvořit vzorce. Nebo si napište o dobrovolné zadání učiteli. Hlavně si však užijte Velikonoce.
Z  
D  Vypiš si zápis z učebnice 118-121 - nadpis je- Změny v monarchii.
 Tento týden bude odpočinkový. S pomocí sešitu a učebnice si zopakuj téma z minulého týdne - kožní soustava. Pak zkus vyplnit online kvíz, odkaz pošlu opět na mail. Komu nepřijde, napište, na jaké adrese fungujete...
Aj Zemanová  Práci máte na mé podpoře výuky http://zemanova.skola-chrast.net/
Aj Pelikánová

 PONDĚLÍ
- učebnice str. 44/45: 1a, 2, 3 - udělej a napiš do sešitu
- pracovní sešit str.71/4.1 - pročti a nauč se pravidla a v učebnici str. 45 udělej cv. 6 a napiš ve správné podobě do sešitu

 ÚTERÝ
- pracovní sešit: udělej úkoly na str. 34 a 35
- pročti a nauč se pravidla používání členů - pracovní sešit str. 71/ 4.2 (a zopakuj i 4.1)
- procvič členy na: https://www.usingenglish.com/quizzes/498.html
- pak vyplň pracovní list  - příloha LONDON - 8A a vyplněné pošli na: so.lid@post.cz

 London-8a

Rj

 V odkazu je hra, ve které přidáváš koncovky ke slovům a tím vznikají názvy profesí. Zahraj si vícekrát - zadání se mění. Zaznamenej si do sešitu alespoň 8 nových slovíček a najdi překlad.
 https://rus4chld.pushkininstitute.ru/moduleload?id=Kem_Bytw

 Na jazykové laboratoři si najdi SLOVESA - PRACOVNÍ ČINNOSTI a procvič. Vyber si 3 slovesa, zaznamenej si je, najdi překlad a časování - vyčasuj je do sešitu, vyfoť a pošli mi vypracované na mail.
https://www.jazykovalaborator.cz/testy.rustina/

Úkoly si vypracuj do 17. 4. 2020. Hezké Velikonoce!

Nj  Pokračujte v procvičování s Nicem.

Pro tento týden udělejte další 4 kapitolky z oddílu 3 In Gesellschaft
Pošlete mi pak zase na školní e-mail screenshot obrazovky s vaším výsledkem.

https://learngerman.dw.com/de/anf%C3%A4nger/c-36519687

 Komu ještě chybí předchozí lekce, dodělejte.
Inf  Inf
« zpět
int(1)

Novinky