Úvod   >   Základní škola   >   Akce školy 2018/2019   >   Soutěže 2018/2019

Výsledky soutěží (14. 02. 19')

Zimní měsíce jsou bohaté na okresní kola vědomostních soutěží.
V okresním kole Matematické olympiády kategorie Z5 reprezentovali naši školu tito žáci:
Tadeáš Mrázek - 8. místo
Leoš Kastner, Matěj krušina, Karel Brožka, Sebastián Schromm - se shodným počtem bodů 18. - 23. místo
V okresním kole Olympiády v českém jazyce se naše žákyně Anna Drobná umístila na 8. místě a Martina Křivková na 19. místě.
Všem dětem děkuji za reprezentaci školy a vyučujícím za přípravu na soutěže.
Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

Okresní kolo matematické olympiády (10. 02. 19')

Ve středu 30.1.2019 se konalo okresní kolo matematické olympiády. Naši školu reprezentovali Matyáš Mrázek a Ema Chvojková z 9. B.
Matyáš obsadil 8. místo, Ema skvělé 2. místo -  měla by postoupit do krajského kola.
Gratuluji oběma a přeji spoustu zapeklitých příkladů do budoucna!
Poděkování za přípravu patří paní učitelce Mgr. Zdeňce Žejdlíkové.

Lenka Budínská, řed.š.

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR (07. 01. 19')

Jako v prosinci již tradičně, i letos proběhlo krajské kolo největší oborové soutěže pro žáky základních škol "Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR". Naše škola se soutěže účastní od jejího počátku, takže i letos nás na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích reprezentovala trojice mladých chemiků. A mezi 417 žáky ze 145 škol z pětice krajů republiky se naši žáci rozhodně neztratili. Matyáš Mrázek se umístil na 330. místě se slušným ziskem 41 bodů ze 100 možných, Anna Drobná obsadila dokonce 151. příčku se 63 získanými body a na Emu Chvojkovou měl opravdu málokdo. Skončila na vynikajícím 11. místě se ziskem 91,5 bodu! Postupuje tak do regionálního finále, které se uskuteční v Pardubicích v lednu. Emě gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole, Aničce a Matyášovi děkujeme za velmi dobrý výsledek.

Poděkování patří panu učiteli Bc. T. Grassingerovi za motivaci žáků k účasti v této zajímavé soutěži.

Mgr. Lenka Budínská

Přírodovědný klokan

Na naší škole jsme se ve středu 10.10.2018 zapojili do řešení Přírodovědného klokana, soutěžili pouze 8. a 9. ročníky

Pořadí nejlepších řešitelů v 8. ročníku: 9. ročníku:
Michaela Černá Matyáš Mrázek
Karolína Nosková Ema Chvojková