Úvod   >   Základní škola   >   Výchovné poradenství   >   Kariérové poradenství 2020/2021

ZŠ - Informace k přijímacím zkouškám 2021 (23. 02. 21)

INFORMACE K PŘIJÍMACÍM ZKOUŠKÁM NA STŘEDNÍ ŠKOLY

dokument.jpg
Praha, 19. února 2021 - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo několik opatření obecné povahy týkající se konání letošních přijímacích zkoušek – jednotných, školních a talentových.

Opatřením obecné povahy se uchazečům, podobně jako v loňském roce, pro vykonání jednotné přijímací zkoušky prodloužil čas k jejich konání, a to tak, že na test z českého jazyka a literatury bude 70 minut a na test z matematiky bude 85 minut. KProdloužení času na jednotnou přijímací zkoušku opatření se ještě zveřejnilo nové zkušební schéma. Nové schéma je dostupné ZDE.

Důvodem vydání tohoto opatření je omezení osobní přítomnosti žáků ve škole nejen v prvním, ale také ve druhém pololetí tohoto školního roku. Žáci základních škol byli po většinu letošního roku vzděláváni distančním způsobem. Podle § 184a odst. 2 školského zákona platí, že „Vzdělávání distančním způsobem škola uskutečňuje podle příslušného rámcového vzdělávacího programu a školního vzdělávacího programu v míře odpovídající okolnostem“. V důsledku krizových a mimořádných opatření tedy žáci nemuseli naplnit všechny očekávané výstupy a vzdělávací cíle rámcového nebo školního vzdělávacího programu, přičemž každá škola mohla přistoupit ke vzdělávání distančním způsobem jinak a rovněž naplňování školního vzdělávacího programu mohlo na každé škole probíhat v jiném kvalitativním i kvantitativním rozsahu.

Další podmínky konání přijímacích zkoušek, včetně všech ostatních opatření obecné povahy, jsou zveřejněny na elektronické úřední desce ministerstva, na portálu koronavirus.edu.cz a taktéž nejpřehledněji na webu ministerstva v sekci Střední vzdělávání – Přijímání na střední školy a konzervatoře.

Web MŠMT:

OOP, úřední deska

Stránky přjímací zkoušky (OOP a schéma)

Prodloužení času na jednotnou přijímací zkoušku

Jpz_schema_2021_prodlouzeni_dt (PDF)

 

« zpět

Novinky