Úvod   >   Základní škola   >   Ředitelna oznamuje

Děkujeme za účast v Minisčítání! (20. 12. 20)

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

 

dovolte nám, abychom Vám, Vašim učitelům i Vašim žákům poděkovali za účast v našem zábavně-vzdělávacím projektu Minisčítání 2020. Jeho cílem bylo přiblížit žákům a studentům jak funguje statistika, jak rozumět datům i význam chystaného Sčítání lidu. Pevně věříme, že se Vám projekt líbil, že se žákům podařilo osvojit si nové znalosti a dovednosti a poznat nový způsob práce s informacemi, a že se něco nového dozvěděli i Vaši učitelé.

 

Minisčítání se konalo již popáté a i díky Vám se nám také letos i přes všechny překážky podařilo společně dosáhnout vysoké účasti. Letošního Minisčítání se zúčastnilo 18 833 žáků z 1 593 tříd na 298 základních školách a víceletých gymnáziích.

 

Včera, tedy ve čtvrtek 17. 12., jsme za účasti notáře zároveň vylosovali jednu třídu z každého kraje, která získá zajímavé ceny od společností Microsoft, DinoPark, Lego, Albi nebo CREW. Na seznam výherců se již nyní můžete podívat na webových stránkách www.miniscitani.cz

Minisčítání 2020 je 5. ročník zábavně-naučné akce Českého statistického úřadu. Žákům od 9 do 15 let přibližuje význam statistiky a Sčítání lidu.
www.miniscitani.cz

.

 

Konečně výsledky Minisčítání 2020 pak představíme v rámci tiskové konference a na webových stránkách 19. ledna 2021.

 

Hezké Vánoce a Šťastný nový rok přejí

 

Tereza Koutecká

Vítězslav Kozelek

Odbor komunikace ČSÚ

« zpět

Novinky