Základní škola > Kariérové poradenství 23'/24'

Informace ke zrušení schůzky k vyplňování přihlášky - 16.01.24

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že systém na vyplňování přihlášek na střední školy bude pro veřejnost otevřen až 1.2.2024, do systému se nedostanu a nemohu vám tedy reálně ukázat postup vyplňování. Systém zatím doplňují ředitelé středních škol a ve dnech 30. a  31. ledna bude systém procházet zatěžkávací zkouškou.

Naše naplánované schůzky 18. a 23. ledna tedy ruším.

Nabízím nový termín schůzky v úterý 6.2.2024 od 17 hodin. Budeme vše ukazovat na konkrétním příkladu dcery paní zástupkyně Kmoškové, proto nabízíme jen jeden termín.

Dle informací ředitelů středních škol je prostředí v systému jednoduché, nemusíme se ničeho obávat. POKUD BYSTE ZVLÁDLI PŘIHLÁŠKY ON-LINE VYPLNIT SAMI, SAMOZŘEJMĚ DO ŠKOLY CHODIT NEMUSÍTE.

K přihlášce budete dokládat další formuláře podle požadavků středních škol:

1)     Potvrzení od lékaře

2)     Skeny vysvědčení z 8. ročníku a z pololetí 9. ročníku (pokud by střední škole nestačily skeny vysvědčení a požadovala Hodnocení na vysvědčení z předchozího vzdělávání – vydá vám jej naše škola)

Potvrzení od lékaře si již můžete vytisknout, vyplnit, ale teprve v systému po 1.2.2024 zjistíte, jestli zvolená střední škola pro daný obor potvrzení vyžaduje.

Musíme tedy vydržet čekat, abychom měli úplné informace, jak vše co nejjednodušeji vyplnit.

Prozatím stále promýšlejte sestavení pořadí škol, navštěvujte Dny otevřených dveří a můžete si rezervovat termín u dětského lékaře pro potvrzení.

Mgr. Lenka Budínská

 

« zpět
int(1)

Novinky