Základní škola > Akce školy 2023/2024

Básňování 2024 - 04.06.24

Básňování 2024 aneb Memoriál paní učitelky Pavlínky Floriánové

Ve středu 15. května se v krásném prostředí Městského muzea Chrast uskutečnila meziškolní recitační soutěž Básňování, která se po covidové pauze dočkala renesance. Od letošního ročníku totiž získalo Básňování také přízvisko „Memoriál paní učitelky Pavlínky Floriánové“ jako vzpomínku na naši úžasnou, věčně usměvavou kolegyni.
Díky podpoře města a SRPŠ se letošního ročníku mohlo v 5 kategoriích zúčastnit celkem 38 žáků ze 7 škol – MŠ Chrast, ZŠ Chrast, ZŠ Zaječice, ZŠ Rosice, ZŠ Hrochův Týnec, ZŠ Moravany a ZŠ Prosetín. Všechny výkony účastníků byly úžasné a porota sestavená z odborníků na slovo vzatých – vedoucí literárně-dramatického kroužku při ZUŠ Chrudim Mgr. Renaty Bečkové Klečkové, která pro nás uspořádala i krátký, ale velmi přínosný rozborový seminář, Mgr. Lucie Frišové a pana starosty Ing. Vojtěcha Krňanského – rozhodně neměla snadnou úlohu vybrat vždy v kategorii tři nejlepší. Nejlepší výkony byly odměněny poukázkami do knihkupectví.
Přesto bych velmi ráda vyzdvihla především recitátory. Naučit se správně recitovat báseň chce totiž nejen vytrvalost a píli, ale také velkou dávku odvahy vystoupit před ostatními, riskovat chybu a „překousnout“ vlastní trému. Proto vítězem je vlastně úplně každý účastník bez ohledu na to, na jaké příčce se ve své kategorii umístil.
Mgr. Anna Malinská

Velké poděkování patří paní učitelce Mgr. Anně Malinské za organizaci soutěže.
Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

 

Img-20240515-wa0012 Img-20240515-wa0016 Img_3040 Img_3184

« zpět
int(1)

Novinky