Naše aktivity > Čtenářský klub 2022/2023

Noc s Andersenem

Některé noci jsou bezesné a dlouhé. Naše noc ve škole byla však plná příběhů a knih...

Noc s Andersenem jsme započali cestou do městské knihovny, kde jsme měli přichystaný nabitý program. Nejprve jsme hledali knihu podle indicií, poté jsme si procvičili naše znalosti z literatury          a nakonec jsme dělali knižní casting. Programem nás provedla Kateřina Oravcová.

Ve škole na nás k večeři čekala pizza a po večeři jsme rozjeli večerní program. Paní ředitelka L. Budínská nám přečetla příběh   z knihy od spisovatelky Freyové, která možná navštíví naši školu. Paní učitelka Z. Modráčková nezůstala pozadu, a když jsme malovali návrh obalu na knihu, přečetla nám také jeden příběh.

Když se venku setmělo a hodiny odbily desátou, odebrali jsme se do tělocvičny a připravili si vše potřebné pro klidný spánek.  Ve škole to tuto noc bylo pohádkově magické, ale také trochu strašidelné.

Ráno jsme posnídali krtkův dort, který jsme upekli večer a celá akce se pomalu, ale jistě blížila ke konci. Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na další Noc s Andersenem.

Ondra Štantejský