Úvod   >   Základní škola   >   Ředitelna oznamuje

ZŠ Chrast je přihlášena do akce Sněhuláci pro Afriku (10. 02. 19')

Snehulaci-pro-afriku

Naše škola je opět přihlášena do 7. ročníku benefiční soutěže ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Kola pro Afriku ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava – Hrabůvka. Jedná se již o 7. ročník benefiční soutěže Sněhuláci pro Afriku s podtitulem Děti pomáhají dětem. Jedná se o jednorázovou akci, která proběhne v těchto dnech zimních měsíců.

Jedná se o aktivní a zábavnou akci pro žáky a studenty mateřských, základních i středních škol po celé České republice s podtextem pomoci dětem v Africe.

Výtěžek z akce podpoří dostupnost školní docházky pro děti v Gambii. Společnost Kola Pro Afriku pomáhá dětem v Gambii na jejich cestě ke vzdělání, tím že sbírá nepotřebná kola po celé ČR, třídí je, opravuje a dopravujeme do škol v Gambii. Tam jsou kola předána k užívání dětem, pro které je vzdálenost školy překážkou v pravidelné školní docházce. Více o projektu se dočtete na www.kolaproafriku.cz.

Kromě vůle pomáhat, může být motivací pro školy i finanční odměna na vybavení školy ve výši 10 000 Kč či věcné dary. V loňském roce se zapojilo přes 190 škol či organizací a byla vybrána částka 185 000 Kč.  Cílem je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá ve výběru dobrovolného startovného za každého sněhuláka. Zároveň školy nominují nejoriginálnějšího sněhuláka a na základě veřejného hlasování bude vybrán vítěz.  
Stavět se bude jak školách, tak i ve firmách a jiných organizacích. Každý může stavět sněhuláky a pomáhat i doma se svými děti. Akce bude prezentována v rozhlase, televizi, tisku, na webových stránkách. Všechny přihlášené školy budou zveřejněny na stránkách www.snehulaciproafriku.cz.


Za ZŠ Chrast Lenka Budínská a Ivana Celnarová
Za společnost Kola pro Afriku a Gymnázium, Ostrava – Hrabůvka,
Michaela Böhmová, organizátorka akce


Footer-snehulaci

« zpět

Novinky