Úvod   >   Základní škola   >   Ředitelna oznamuje

Nabídka on-line materiálů k výročí J. A. Komenského (29. 03. 20)

Studny

Vážené ředitelky, vážení ředitelé,
 
obracíme se na Vás s nabídkou vzdělávacích materiálů k výročí narození Jana Amose Komenského, které bude již tuto sobotu 28. 3. Je to zároveň Den učitelů, kteří ve své praxi navazují na odkaz Učitele národů, svého kolegy.
 
Připravili jsme animované video o životě Jana Amose Komenského, ve kterém zábavnou formou ukazujeme jeho nelehký život a zároveň nezkrotný optimismus, se kterým všechny životní těžkosti dokázal zdolávat.
Představujeme Komenského život v osmi minutách s jedinečným hlasem herce Jiřího Lábuse:

Jak
Stáhněte si obrázek životního putování jednoho z největších Čechů (vlastně Moravanů) v PDF, který můžete využít jako pracovní list. Všechny tyto materiály mohou dobře posloužit i Vašim žákům a studentům, kteří v době nouzového stavu využívají internetové vzdělávací pořady. Připomeňme i jim život Jana Amose Komenského.
Obrázek ke stažení ZDE
V letošním roce pracujeme na animovaném zpracování nejznámějšího díla Komenského - Labyrintu světa a ráji srdce. Tento seriál bude na podzim odvysílán Českou televizí. Podívejte se zde na trailer:

Lusthaus
K tomuto seriálu, který bude mít 26 pětiminutových dílů, připravujeme osm metodik pro učitele. Ty zveřejníme též na podzim tohoto roku, kdy si 15. listopadu budeme připomínat 350 let od úmrtí Komenského.
Další výukové materiály a publikace ZDE

Za spolek České studny a FILM21
David Loula
info@ceskestudny.cz
www.ceskestudny.cz

« zpět

Novinky