Úvod   >   Základní škola   >   Ředitelna oznamuje

Spisovatelé online do škol (08. 04. 20)

Nabizime možnost poslechnout si rozhovory a čtení současných českých autorů online.

Ve spolupráci s iniciativou #kulturažije budou na Mall.tv odvysílána ve 30minutovém formátu čtení významných českých autorů. Projekt startuje od středy 8. dubna ve 14:00.

V rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou jsme museli řadu našich projektů přeložit nebo uzpůsobit, také zrušení letošního mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha nás motivovalo, abychom nesložili ruce v klín a pomohli české literatuře momentálně jedinou možnou cestou, a to zprostředkovaným setkáním s českými autory ve virtuálním prostředí online přenosy. Chtěli bychom Vás na tyto přenosy upozornit, jelikož by se Vám mohly hodit jako materiál do online výuky literatury i dalších předmětů. Nebo je doporučte dětem pro jejich vlastní potěšení a zájem.

Účast v první skupině vybraných autorů přijali i autoři knih pro mládež. Termíny vysílání jsou následující a knihy, z nichž budou číst, jsou vhodné pro níže uvedené věkové kategorie:

    8.4. Radka Denemarková - 15+
    9.4. Michal Viewegh - 15+
    10.4. Josef Pánek - 15+
    11.4. Pavla Horáková - 15+
    12.4. Petra Hůlová - 12+
    13.4. Petr Borkovec - 15+
    14.4. Petra Soukupová - 10+
    15.4. Petr Stančík - 6+
    16.4. Bianca Bellová 15+

Přenosy najdete na internetové televizi https://www.mall.tv/svet-knihy.

Projekt vznikl ve snaze pomoci knižnímu oboru, spisovatelům a nakladatelům a zároveň k rozšíření knih potřebným. Více informací najdete na webu Rosteme s knihou nebo Světa knihy. Na dárcovské platformě Donio byla založena sbírka www.donio.cz/svetknihy, kde mohou čtenáři přispět. Výtěžek ze čtení autorů využijeme dvěma způsoby. Polovina částky bude určena samotným autorům, druhá polovina poputuje na nákup knih českých spisovatelů a knih z produkce menších nakladatelů, které současná situace ohrožuje nejvíce. Knihy budeme následně distribuovat seniorům, dětem v ústavní péči nebo například osamělým lidem v karanténě.

    Radka Denemarková – jedna z nejúspěšnějších českých spisovatelek, držitelka čtyř cen Magnesia Litera, čte ze své poslední knihy Hodiny z olova, za kterou získala hlavní ocenění Kniha roku 2019.

    Michal Viewegh – nejznámější český spisovatel premiérově představuje svůj právě vycházející román Převážně zdvořilý Leopold.

    Josef Pánek - spisovatel, vědec a cestovatel čte z knihy Láska v době globálních klimatických změn, která získala cenu Magnesia Litera za prózu 2018.

    Pavla Horáková - autorka především knih pro děti, překladatelka a novinářka, čte ze svého prvního románu pro dospělé Teorie podivnosti, jenž získal cenu Magnesia Litera za prózu 2019.

    Petra Hůlová - spisovatelka, držitelka několika literárních ocenění včetně Magnesie Litery, Ceny Josefa Škvoreckého a Ceny Jiřího Ortena, čte ze své nové knihy určené dospělým i mládeži Zlodějka mýho táty.

    Petr Borkovec – překladatel a básník se představuje také jako prozaik dvěma povídkami – Hledám práci a Vesnický Book Club.

    Petra Soukupová – úspěšná scenáristka a spisovatelka, laureátka ceny Magnesia Litera v kategorii Kniha roku 2010, čte z knihy určené náctiletým čtenářům Klub divných dětí.

    Petr Stančík – autor mnoha literárních žánrů, držitel ceny Magnesia Litera za prózu 2015, čte ze dvou dílů úspěšné série o Jezevci Chrujdovi, určené menším dětem.

    Bianca Bellová – česká spisovatelka a překladatelka, držitelka Evropské ceny za literaturu a ceny Magnesia Litera v hlavní kategorii Kniha roku 2017, čte povídku publikovanou v Salonu v loňském roce Samozřejmě, že se podívala.

    Se srdečným pozdravem a přáním pevného zdraví

    --

    Kampaň Rosteme s knihou
    Svět knihy, s.r.o.
    Fügnerovo nám. 3
    120 00 Praha 2
    E-mail: info@rostemesknihou.cz
    www.rostemesknihou.cz
    +420 224 498 464


« zpět

Novinky