Úvod   >   Základní škola   >   Ředitelna oznamuje

Bude nárok na OČR i po 25.5.2020, pokud dítě nenastoupí do školy? (03. 05. 20)

Vážení rodiče, obracíte se na mě s dotazy ohledně toho, když svoje dítě necháte i po 25.5.2020 doma, zda budete mít nárok na OČR? Nejsem kompetentní k tomu, abych znala opravdu 100% správnou a platnou odpověď.
Jediné, co jsem zatím našla na webu, je toto: https://www.kurzy.cz/kalkulacka/osetrovne-koronavirus-FAQ/ a také https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne.
Když se rozhodnu dítě v květnu nedat do školy, jelikož jsem slyšela, že to je dobrovolné, bude nárok na ošetřovné?
Pokud nebude oficiálně obnovena rozhodnutím Ministerstva školství povinná školní docházka, pak nárok na ošetřovné nadále bude možné čerpat za dny, kdy zaměstnanec nevykonává pro zaměstnavatele práci.
Když nemůžu dát dítě v květnu do školy, protože dítě má nízkou imunitu a žijeme ve společné domácnosti s babičkou, která také není zdravá, bude nárok na ošetřovné?
Pokud nebude oficiálně obnovena rozhodnutím Ministerstva školství povinná školní docházka, pak nárok na ošetřovné nadále bude možné čerpat. Případné instrukce Ministerstva zdravotnictví, z jakých důvodů nemohou děti do školy docházet, budou při hodnocení nároku na ošetřovné také respektovány.
Nejjistější bude zavolat do Chrudimi na OSSZ  a zeptat se, jestli mají nějaké oficiální stanovisko, že by toto, co je na webu MPSV, neplatilo.
Mějte se dobře a pokud by se Vám něco podařilo zjistit dříve než mně, dejte mi, prosím, vědět - vystavíme ihned na webu. Pomůže to i ostatním rodičům.

UDĚLALA JSEM JEŠTĚ JEDEN POKUS - NAPSALA JSEM DOTAZY OHLEDNĚ TOHOTO PROBLÉMU PŘÍMO NA MAIL PANÍ MINISTRYNĚ MALÁČOVÉ. JSEM ZVĚDAVÁ, ZDA MI ODPOVÍ. POKUD ANO, ZVEŘEJNÍM ODPOVĚĎ NA WEBU ŠKOLY.

Díky za trpělivost, spolu to všechno nějak zvládneme, nebojte se, Lenka Budínská

« zpět

Novinky