Úvod   >   Základní škola   >   Ředitelna oznamuje

OČR a informace o něm k 11. 5. 2020 (11. 05. 20)

Vážení rodiče,
před několika dny jsem zveřejnila na webu školy, že posílám dotaz formou e-mailu přímo na mailovou adresu  ministryně práce a sociálních věcí p. Maláčové, jak to bude s OČR pro rodiče, kteří nepošlou své dítě do školy 25.5. a zůstanou na OČR. Již jsem ani nepředpokládala, že dostanu odpověď, ale dnes odpoledne jsem byla velmi mile překvapena, když mi do ředitelny telefonovala paní přímo z kanceláře ministryně práce a sociálních věcí p. Maláčové, kam jsem  mailem dotaz psala. Překvapilo mě, že se opravdu mým dotazem zabývali. Paní mi říkala, že nejprve volá, protože odpověď mailem mi přijde  ještě za dalších cca 14 dnů.

Jak to je tedy s OČR potom, co se školy otevřou? Pokud opravdu zůstanete doma, vyplníte, nebo jste již vyplnili formulář na OČR, který je na  webu školy a spolu s ním budete vždy k poslednímu dni v měsíci vyplňovat tzv. Výkaz (již jste asi vyplnili za březen a za duben).  Bude nový formulář  - v tom starém Výkazu není kolonka Čestné prohlášení, ale MPSV do konce května formulář změní a tuto kolonku tam dodá. Za květen se tedy bude vyplňovat k OČR nový formulář Výkazu. Podle paní z MPSV opravdu záleží na lidech, zda mají doma dítě, které je samo rizikové, má chronické onemocnění - a tedy ho nebudou dávat do MŠ a ZŠ, nebo zda žijí ve společné domácnosti s rizikovým dospělým (nemoc) nebo s rizikovým seniorem...Říkala, že se neplánuje žádné plošné ověřování toho, zda se čestné prohlášení zakládá na pravdě, ale že mohou probíhat namátkové kontroly a také že kontroly většinou chodí na udání (správně řečeno na podnět).

Podle slov té paní dnes měla vláda projednávat návrh zákona o OČR.

Dnes odpoledne jsem tedy sledovala brífink po jednání vlády a tam řekla paní mistryně financí Alena Schillerová, že dnes problematiku OČR nedořešili. Slíbila jsem, že budu situaci kolem OČR sledovat a pomohu Vám se sháněním informací. Zveřejňuji tedy to, co v daném okamžiku vím.

Milí rodiče, děkuji Vám všem za spolupráci a i za komunikaci a přeji Vám pevné zdraví a klidné dny.

Mgr. Lenka Budínská
ředitelka školy

« zpět

Novinky