Úvod   >   Základní škola   >   Ředitelna oznamuje

Ředitelské volno

Ředitelka školy vyhlašuje ředitelské volno na dny 14. 09. 2018, 18. 10. 2018 a 03. - 04. 01. 2019.

Zveřejnění výsledků zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2018 - 2019

Zveřejnění výsledků zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2018 - 2019 (9. 4. 2018)

V sobotu 7. dubna 2018 proběhl zápis do I. třídy školního roku 2018/2019. K zápisu v doprovodu rodičů přišlo celkem 51 dětí narozených od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012 nebo těch, kterým byl v r. 2017 povolen odklad zahájení povinné školní docházky o jeden rok. Pro 7 dětí jejich zákonní zástupci při zápisu požádali o odklad povinné školní docházky, a protože doložili všechna potřebná doporučení, bylo vydáno kladné rozhodnutí o odkladu povinné školní docházky. K zahájení povinné školní docházky od září 2018 bylo přijato 44 dětí, z tohoto počtu zákonní zástupci devíti dětí uvažují o podání žádosti o odklad zahájení povinné školní docházky. Žádost si odnesli domů a budou teprve shánět potřebná doporučení.

A jak vlastně zápis probíhal? Stejně jako v minulých letech nám pomáhaly pohádkové bytosti z 5. ročníku, které předškoláčky zabavily během vyplňování podkladů pro přijetí. Popovídání dětí s paními učitelkami probíhalo v klidné a přátelské atmosféře, některé děti se pochlubily namalováním obrázku, jiné básničkou nebo písničkou. Věříme, že se dětem u zápisu líbilo, protože si odnesly nejen rozhodnutí o přijetí k plnění povinné školní docházky, ale i drobné dárky, které jim připravily starší děti, nebo sponzoři.

Zákonným zástupcům dětí děkuji za důvěru, kterou naší škole zapsáním svého dítěte projevili. Za školu i všechny její zaměstnance mohu prohlásit, že stejně jako dosud, i v budoucnu uděláme maximum pro to, abychom dětem poskytli kvalitní základní vzdělání, které jim umožní další studium i uplatnění v praktickém životě.

Pokud se Vám termín zápisu nehodil, rádi Vše dítě zapíšeme v jiném termínu.

Dvě děti budeme zapisovat ve středu 11. 4. 2018, další zájemci se mohou objednat na telefonním čísle 469 667 195, nebo u paní zástupkyně 603 254 751, po 17. 4. 2018 také na telefonu ředitelky školy 608 144 314.

Zveřejnění přijetí

Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

Zveřejnění výsledků zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2018 - 2019 (18. 4. 2018)

Zveřejnění přijetí

Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

Naše škola podporuje - Charitativní běh v Řestokách !!!!!

Run2018_1

Pěvecký sbor Zvoneček & Zvonky

Plakát Zvoneček & Zvonky

VIZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY, CHRAST, OKRES CHRUDIM

Od začátku nového školního roku spolupracovali žáci, učitelé i rodiče. Společně se zamýšleli nad naší školou. Jaká je, čeho v ní chceme společně dosáhnout, jaké cíle chceme naplňovat.  Po měsíci úvah a rozhovorů vznikla VIZE naší školy:

"V naší škole každý najde prostor pro to, co ho zajímá a pro co má talent. Důležitý je pro nás nejen výsledek, ale i cesta k němu..."
Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

Pondělní volby do žákovského parlamentu

Volby pokračují …

Volební místnosti se pro veřejnost v České republice v sobotu uzavřely, ale volební místnost v tělocvičně Základní školy v Chrasti se otevřela v pondělí 8. října 2018 v 7:55 hodin.

Žáci třetích až devátých tříd zdejší školy volili své zástupce do Žákovského parlamentu.

Každý z voličů obdržel volební lístek s navrženými kandidáty ze třídy, z nichž přesně podle volebních pravidel zakřížkovali maximálně dva kandidáty a vhodili svůj hlas do volební urny.

Paní ředitelka žákům trpělivě vysvětlovala systém voleb a pravidla, aby volební lístky mohly být zahrnuty do konečného sčítání jako platné. Využili jsme toho, že žáci o volbách slyšeli v televizi, mnozí byli s rodiči u voleb, a tak jsme propojili teorii s praktickým životem….

Členové volební komise měli plné ruce práce nejen s přípravou, ale i s dohledem nad zdárným průběhem.

Po třech vyučovacích hodinách se volební místnost - tělocvična - uzavřela. Blahopřejeme zvoleným parlamenťákům.

Za volební komisi Mgr. Ivana Celnarová, učitelka a koordinátorka žákovského parlamentu

Dscn3606

Dscn3607