Úvod   >   Základní škola   >   Metodik prevence

Školní rok 2017/2018

Najdi svoji cestu - program složený z přednášky a autorského hudebního vystoupení

25.03.2018

Hlavní postavou projektu „NAJDI SVOJI CESTU“ je český textař, raper, zpěvák a motivátor NENY. Program „Staň se hrdinou svého života“ je postaven na jeho silném osobním příběhu. Byl velmi talentovaným a nadějným fotbalistou, mj. i členem juniorské fotbalové reprezentace. Zranění však jeho kariéru ukončilo a odstartovalo velmi těžké období. Díky obrovské vnitřní síle, ale i velké lásce k hudbě, se mu podařilo zvítězit nad sebou samým. Velkou pílí a pracovním nasazením se vypracoval mezi úspěšné muzikanty.

03_dscn3210 03_dscn3213 03_dscn3215

O preventivním programu „Staň se hrdinou svého života“

11.03.2018

Na tomto odkazu najdou zájemci podrobnosti o preventivním programu, který jsme realizovali v naší škole:

Mgr. Lenka Budínská a Mgr. Ivana Celnarová

Kočičí zahrada

21.01.2018

V prosinci proběhla ve 2.A a 2.B první lekce preventivního programu.

První příběh byl o zodpovědnosti, tajném setkání malých koček s kocourem Siamem a jeho tajemstvím.

01_dscn2884 01_dscn2885

Kočičí zahrada

29.10.2017

V letošním školním roce třída 3.B pokračuje v rámci prevence v programu Kočičí zahrada. Tentokrát jsme se věnovali formám strachu. Program na rozvoj sociálních dovedností v rámci výuky proběhne postupně i ve třídách 2.A, 2.B a 3.A.
Vzpoura úrazům

Již podruhé jsme na naší škole měli možnost se v rámci projektu VZP zúčastnit zajímavé besedy. Žáci 3. a 4. tříd vyslechli autentické životní příběhy sympatických hendikepovaných lidí, kteří jim předali svou vlastní zkušenost s úrazem. Součástí bylo poučení o tom, jak lze vhodnými preventivními opatřeními omezit rizika úrazů na minimum. Po zajímavé prezentaci sportů pro hendikepované a fotografií z úpravy bytů následovala živá diskuze.

Minimální preventivní program

15.10.2017