Úvod   >   Základní škola   >   Akce školy 2018/2019   >   Sportovní akce 2018/2019

Zimní pětiboj OVOV (07. 01. 19')

Nadešel čas vánoční a s ním i zimní pětiboj konaný v Hlinsku na místním gymnáziu. Pětiboje se zúčastnilo jedenáct škol, soutěžilo se v pěti disciplínách: skákání přes švihadlo, lehy sedy, trojskok, hod medicinbalem a dvouminutový dribling.

Členové družstva byli Kamila Vondráčková, Michaela Mrvíková, Denisa Šťovíčková, Tereza Pošvářová, David Nevole, Tomáš Jíra, Filip Keller a Filip Dvořáček.

Družstvo vybojovalo 2. místo a jednotlivci se umístili následovně:

Denisa Šťovíčková 1. místo, Michaela Mrvíková 2. místo, Kamila Vondráčková 2. místo, David Nevole 1. místo, Tomáš Jíra 2. místo, Filip Dvořáček 2. místo, Filip Keller 1. místo.

Všem dětem děkuji za reprezentaci a velké poděkování patří také panu učiteli Mgr. Janu Novákovi za trénování před soutěží.

Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

Okresní přebor v šachu družstev (18.11.18')

Ve čtvrtek 15.11.2019 se žáci naší školy zúčastnili okresního přeboru šachu družstev v Domě dětí v Chrudimi:
Celkem zápolilo 8 družstev - 6 mladších (1. - 5. třída) a 2 starší ( 6. - 9. třída). Hrál se systém všichni se všemi. Starší získali 2. místo ve své kategorii, ale zároveň i celkové 2. místo ze všech družstev.
Mladší vybojovali 3. místo ve své kategorii.
Všem dětem děkuji za reprezentaci školy a paní Pavle Samkové za vedení šachového kroužku.

Mgr. Lenka Budínská

Diplom-mladsi Diplom-starsi Stazeny-soubor-1 Stazeny-soubor-3 Stazeny-soubor

Memoriál Tomáše Šedého

Na Sportovním stadiónu v Chrudimi proběhl 16. ročník memoriálu Tomáše Šedého. Turnaje se zúčastnilo deset družstev, která se utkala systémem každý s každým.

Tento ročník se nám tolik nevydařil jako ročníky předchozí. Letos jsme získali tolik proklínané bramborové medaile.

Soupiska: Borecký Petr, Mareš Jakub, Nevole David, Jirout Lukáš, Kastler Ondřej, Jelínek Milan a Slanař Daniel.

Hrošiáda

Podzimní část Hrošiády se odehrála za velmi chladného počasí (ráno -3°C). Nejlépe si s touto nepřízní počasí poradili naši starší závodníci, kteří získali zlaté medaile. Mladším žákům se tolik nedařilo a obsadili páté místo.

Složení družstev mladší: Bártová Anna, Nováková Denisa, Češík František, Štantejský Ondřej, Macháček Dominik, Dvořák Ondřej, Rázková Nikola a Medunová Adéla.

Starší: Kastler Ondřej, Slanař Daniel, Křivková Martina, Machová Viktorie, Nevole David, Mutr Tomáš, Vondráčková Kamila a Kadlecová Linda.

20180926_130822

Ocenění školy OVOV 2018

Ovov_2018

Naši žáci na republikovém finále ODZNAKU VŠESTRANOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ

Se začátkem školního roku přišlo i republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Letošní finále se odehrálo v Brně na Palackého Vrchu. Do tohoto finále se probojovali první dva z krajských kol nebo nejlepší na body. Letošního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 600 závodníků, kteří se utkali v OVOV desetiboji, jenž proběhl 6. – 7. 9. 2018. Soutěžilo se v následujících disciplínách: běhu na 60 metrů, skoku dalekém, hodu míčkem, trojskoku snožmo, hodu medicinbalem 2 kg, skákání přes švihadlo, klikách na 2 min., leh – sedech na 2 min., shybech na 2 min. a běhu na 1000 metrů.

Naši školou reprezentovali Kamila Vondráčková, Nikola Rázková, Denisa Šťovíčková a Dominik Macháček. Nejlépe se vedlo Kamile Vondráčkové, která obsadila 19. místo a Nikole Rázkové, která obsadila rovněž 19. místo. Denisa Šťovíčková obsadila krásnou 27. příčku, Dominik Macháček dokonce 23. příčku.

Našim závodníkům gratulujeme a těšíme se na nový ročník.