Naše aktivity > EKOškola > EKOškola 2018/2019

Exkurze ekorady (20. 08. 19)

20. 6. 2019 se rozjeli žáci Ekorady pod vedením pana učitele Grassingera a paní učitelky Dostálové po pramenech a vrtech okresu Chrudim. Začátek trasy byl na Polance, kde ochutnali pramen Kapalice (čistou a chladnou vodu výborné chuti). Voda z oblasti Toulovcových maštalí se v průběhu let posouvá po geologickém podloží směrem k Polabí. Žáci se vydali za ní. Další ochutnávka proběhla v Jenišovicích. Voda zde měla více minerálů, ale také železa, což se projevilo na chuti. Poslední ochutnávka byla z vrtu v Blansku u Hrochova Týnce, kde je voda obohacena sírou. Některým žákům zřejmě proto moc nevoněla. Zhruba uprostřed cesty žáci ještě navštívily Střemošickou stráň, prohlédli si teplomilné květiny a hledali zkameněliny. Děkujeme panu Janu Douckovi z Vodních zdrojů Chrudim za zdařilé putování.

Ekorada_1 Ekorada_2 Ekorada_3 Ekorada_4 Ekorada_5